Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. W naszej szkole obchodziliśmy go 8 października. Głównym celem tego dnia jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia oraz pielęgnacji drzew. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły postanowiliśmy aktywnie włączyć się w obchody tego ekologicznego święta. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie pod hasłem "Drzewo w wybranej porze roku". Uczniowie z klas 0-3 sadzili drzewka. Sadzenie sprawiło dzieciom dużo radości oraz dało im ogromną satysfakcję z podjętego działania na rzecz środowiska naturalnego. Przyczyniło się także do wzrostu ich świadomości ekologicznej. Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy je!