W dniu 8 października 2021 roku w budynku szkoły przy ulicy Folwarcznej 4 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez klasy gastronomiczne Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Warsztaty te zostały przeprowadzone w ramach realizowanego przez ZS im. KOP projektu.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. pani Anita Gołosz wicestarosta Powiatu Szydłowieckiego, p. Maria Michajłow dyrektor ZS im. KOP oraz nauczyciele, opiekunowie młodzieży z organizującej warsztaty szkoły.

Po krótkiej prezentacji przedstawiającej osiągnięcia i ofertę szkoły głos zabrali p. dyrektor Maria Michajłow oraz p. wicestarosta Anita Gołosz. Następnie uczniowie mogli skosztować wykwintnie przygotowanych dań oraz wziąć udział np. w warsztatach robienia pierogów. Młodzież naszej szkoły nie kryła zadowolenia z możliwości degustacji rozmaitych potraw jak i uzyskania praktycznych informacji na temat ich przygotowywania.

Serdecznie  dziękujemy pani dyrektor, nauczycielom i uczniom ZS im. KOP, za organizację warsztatów oraz atrakcyjną podróż po regionalnych kulinarnych wspaniałościach.