3 kwietnia 2022r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków. To dzień, w którym niezwykle istotne są empatia i bezinteresowność ludzi.

Grupa uczniów z klasy 8c pod opieką p. Agnieszki Turek uczestniczyła w projekcie z języka niemieckiego „Tag der guten Taten”. W ramach projektu została nawiązana współpraca pomiędzy: Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, Szkołą Podstawową nr 19 w Kielcach, Szkołą Podstawową nr 29 we Wrocławiu oraz Szkołą Podstawową w Skomlinie.

Główne założenie projektu opierało się na przygotowaniu prezentacji multimedialnych w języku niemieckim ukazujących, w jaki sposób można pomagać innym.

4 kwietnia 2022r. odbyło się spotkanie online wszystkich szkół, podczas którego podsumowano współpracę w ramach projektu. Uczniowie zaprezentowali różnorodne warianty niesienia pomocy nie tylko drugiemu człowiekowi, ale też zwierzętom.

Wymiana doświadczeń z innym szkołami odbyła się dzięki współpracy z Goethe-Institut w Warszawie w ramach projektu „Deutsch Plus”.