1 kwietnia- i to nie jest prima aprilis uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych w ramach Dnia Otwartego Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tematyka warsztatów i prelekcji z języka angielskiego dotyczyła: „To speak like a Queen or to speak like Captain America - that's the question: Received Pronunciation vs General American - accent varietes in contrast", oraz “English Grammar Practice Quiz”, z języka niemieckiego: „Die Brüder Grimm – Märchen und Wirklichkeit”, „Ein Leben zwischen Glanz und Einsamkeit” – kontrowersyjny obraz Cesarzowej Elżbiety (Sissi), oraz „Gry i zabawy językowe”. Wyjazd zorganizowały pani Magdalena Figarska- nauczycielka języka angielskiego i pani Anita Herka-Ubysz-nauczycielka języka niemieckiego we współpracy z nauczycielami szydłowieckich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im.Jana Pawła II i Zespołem Szkół Ogólnokształcących im.Henryka Sienkiewicza. Dziękujemy Pani dr Donacie Wójcik za zaproszenie i wszystkim prelegentom za miłą atmosferę.