Od lutego 2022 roku nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie z języka niemieckiego „Deutsch Plus”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Goethe-Institut w Warszawie. Jest to już kolejna odsłona akcji, w której braliśmy udział od 2019 roku. Celem projektu jest wzbudzenie większego zainteresowania językiem niemieckim i kulturą Niemiec oraz stworzenie prestiżowej sieci szkół zaangażowanych w promowanie języka niemieckiego jako języka obcego.

W projekcie „Deutsch Plus” przewidziane zostały różnorodne działania zarówno dla uczniów jak i nauczycieli: udział w ogólnopolskich konkursach i projektach z atrakcyjnymi nagrodami, kontakt z młodzieżą niemieckojęzyczną czy też rozwijanie kompetencji nauczycieli z zrzeszonych szkół.

Projekt „Deutsch Plus” jest objęty patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Agnieszka Turek.