22.11.2021 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas VII-VIII z przedstawicielami Związku Strzeleckiego Oddział Szydłowiec im. Henryka „Hubala” Dobrzańskiego w Szydłowcu. Pan Roman Burek- komendant główny Związku Strzeleckiego wraz z młodymi przedstawicielami tej organizacji opowiadali o działalności związku, sposobie szkolenia strzelców i wykorzystaniu ich umiejętności w ramach służby w Wojsku Polskim. Demonstrowali również elementy wyposażenia oddziału strzeleckiego  oraz zaprezentowali ciekawy materiał filmowy promujący możliwości szkoleniowe stowarzyszenia.

Uczniowie z uwagą wysłuchali przygotowanej prelekcji i mieli możliwość zadawania pytań związanych z możliwością wstępowania w szeregi tej organizacji.