Dnia. 11.10.2021 r. uczniowie z klas: I a, IIa, II b, II c wraz z opiekunami: I. Kuźdub, I. Parszewską, J. Świercz i A. Stopą odwiedzili Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,,Lokomotywa” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Jeden z najbardziej znanych wierszy „Lokomotywa” stał się motorem tej teatralnej podróży. Pociąg pełen humoru zabrał swoich najmłodszych widzów w podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem po tej wyjątkowej wyprawie był wesoły konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki. Dzięki temu dzieci poznały bohaterów poezji  naszego wielkiego poety: pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, pana Hilarego, co zgubił okulary, dziadka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia,  mnóstwo ptaków ,,śpiewających’’ w radiu oraz wiele innych postaci. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Gromkimi brawami i buziami uśmiechniętymi ,,od ucha do ucha” nagrodziły wyjątkową grę aktorską.