Integracja nie tylko w murach szkoły. Uczniowie klasy szóstej, czwartej i klasy specjalnej uczestniczyli w wycieczce do Chrustów koło Kielc. Wycieczka miała na celu nie tylko aspekty edukacyjne, ale również szeroko pojętą integrację naszych uczniów, poprzez usprawnienie komunikacji, współpracy i współdziałania w grupie. Wspólnie spędzone chwile pozwoliły uczniom na dostrzeżenie potrzeb kolegów i służenie im pomocą. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli podwodny świat fauny i flory podczas zwiedzania oceanarium, zwiedzili wystawę owadów i park miniatur zabytków regionu świętokrzyskiego. Pod koniec wycieczki odwiedzili staruszka Bartka. Na zakończenie dnia był również smaczny posiłek. Opiekunami podczas wyjazdu były p. A. Staniszewska, p. D. Suligowska, p. I. Guzik i p. A. Sasal.