Dnia 24.09.2021r. w ramach projektu ,,Chcemy wiedzieć więcej - Akademia wiedzy o gminie Szydłowiec" odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klas 7a, 7b i 7e. Nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Narodowego i lekcji muzealnej „Muzealne przeboje”. W trakcie zajęć uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii, motywów literackich czy symboli i alegorii w sztuce. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Pełni wrażeń opuściliśmy zamek i wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście zwiedzając Barbakan, Rynek, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Plac Piłsudzkiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Kierownikiem wycieczki była Dorota Przygodzka-Czubak, opiekunami były Anna Bialik i Magdalena Figarska.