1 października grupa uczniów z kl.8 odwiedziła zakład Optima Recykling w Gąsawach Rządowych, zajmujący się m. in. recyklingiem tworzyw sztucznych. Celem wycieczki było rozwijanie świadomości ekologicznej oraz zapoznanie z przebiegiem procesu recyklingu tworzyw sztucznych. Uczniowie zobaczyli linie technologiczną, którą pokazywał i wszystko wyjaśniał p. Adam Góral. Na zakończenie zobaczyliśmy przedmioty codziennego użytku wykonane z granulatu wytwarzanego w tym właśnie zakładzie, a były to doniczki, wiadra, wycieraczki i inne. Wyjazd wzbogacił uczniów nie tylko o wiedzę z zakresu utylizacji, ale uświadomił też, że recykling jest sposobem na zmniejszenie ilości śmieci na Ziemi, a tym samym wpływa na ochronę środowiska. Wycieczkę zorganizowały panie: Aneta Staniszewska i Małgorzata Kamienik.