Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. To największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Wszyscy przyszliśmy ubrani na zielono, na znak tego, że chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Zgromadziliśmy się na pięknie udekorowanym korytarzu. Obejrzeliśmy prezentację pt. "Ziemia – nasz dom", podczas której dowiedzieliśmy się, jakie nasza planeta ma dla nas dary, co ją zatruwa i niszczy, co to jest recykling i jak należy segregować śmieci. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt. „Ziemia wyspa zielona”. Uczniowie przygotowali plakaty oraz lapbooki na temat Ziemi. Prace te mogła dziś podziwiać cała szkoła. Za zaangażowanie w obchody tego szczególnego dnia każde dziecko otrzymało słodki upominek, który ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy.