Cykliczny konkurs strażacki organizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu i Zarząd Powiatowy Związku OSP RR w Szydłowcu oraz Starostwo Powiatowe w Szydłowcu we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu mający na celu upowszechnienie wiedzy pożarniczej oraz kształtowanie właściwych postaw wśród uczniów. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z wielu zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności i ekologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, znajomości sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz wiedzy na temat tradycji i historii ruchu strażackiego. W szydłowieckich eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w II grupie wiekowej (uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych) punktowane miejsca zajęli: 1 miejsce Julia Winiarczyk z kl. 7B i 2 miejsce Maciej Kowalczyk z kl. 8B.
   Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w każdej z grup wiekowych będą reprezentować powiat szydłowiecki na Eliminacjach Wojewódzkich OTWP.